Derneğimiz

Muallim Rifat Eğitim Fakültesi
Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Bakanlar Kurulunun 12.08.1998 tarih ve 98/11641 sayılı kararnamesi ile 1999-2000 yılında öğrenci alarak eğitime başlamıştır. Fakültemiz bünyesinde İlköğretim bölümü altında Sınıf öğretmenliği programı ve Sosyal bilgiler öğretmenliği programı, Türkçe eğitimi bölümü altında Türkçe öğretmenliği programı mevcut durumda eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürmektedirler. Ayrıca Fakültemiz bünyesinde eğitim bilimleri ile öğretim teknolojileri ve öğretimi bölümleri de açık olup henüz öğrencisi bulunmamaktadır. Fakültemizin fiziki yapısı: Fakülte binamız 40 ofis,1 toplantı odası,11 sınıf, 2 laboratuar,2 anfi den ibarettir.

Fen - Edebiyat Fakültesi
Kilis Fen-Edebiyat Fakültesinin kurulması, Bakanlar Kurulunun 03.06.2003 tarihli toplantısında kararlaştırılmış olup 03.07.2003 tarih 25157 sayılı resmi gazetede yayımlanmasıyla gerçekleşmiştir. Fen-Edebiyat Fakültesinde Fizik,Tarih ve Türk dili edebiyatı bölümlerine ek kontenjandan 03.11.2003 tarihinde öğrenci alınarak öğretime başlanmıştır. Fakültemizde bu bölümlere ilave olarak ayrıca Coğrafya, Batı Dili ve Edebiyatı, Matematik ve Biyoloji bölümlerinin de açılması planlanmaktadır. Kilis Fen- Edebiyat Fakültesinin fiziki yapısı: Fakülte binamızda 17 sınıf, 2 laboratuar, 1 bilgisayar laboratuarı, 2 anfi ve 37 personel odası bulunmaktadır.

Yusuf Şerefoğlu Sağlık Yüksekokulu
Gaziantep Üniversitesi'nin 14.01.1997/2 nolu Üniversite Senatosu kararına istinaden YÖK'ün 03.03.1997 tarihli toplantısında Ebelik ve Hemşirelik Bölümlerinin açılmasına karar verilmiştir. Yüksekokulumuz Avrupa Birliği'ne girmeyi hedeflediğimiz bu yıllarda sadece ülkemize hemşire yetiştirmekle kalmayıp; yabancı dil bilen, bilgisayar kullanabilen, mesleğindeki teknolojik gelişmeleri izleyen aynı zamanda sınırlarımız dışında da hemşirelik mesleğini yürütebilecek donanımlı elemanlar yetiştirme gayreti içindedir. Yüksekokulumuzda öğrenci eğitimi toplam 8 adet sınıfta gerçekleştirilmekte olup temel uygulamaların verildiği teknik donanıma sahip 60 kişilik bir laboratuar mevcuttur.Bunun yanında öğrencilerin Internet bağlantılı bilgi erişimi ve uygulama amaçlı kullanımına açık bir bilgisayar laboratuarı ve bir adet kütüphane bulunmaktadır.

Kilis Meslek Yüksekokulu
Kilis Meslek Yüksekokulu 27.06.1987 gün ve 19500 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 3389 sayılı Kanunla Gaziantep Üniversitesine bağlı olarak kurulmuş olup 05.10.1987 tarihinden beri faaliyet göstermektedir.Yüksekokulumuzda Teknik Programlar ve İktisadi ve İdari Programlar alanlarında eğitim yapılmaktadır. Teknik Programlar Bölümü elektrik, inşaat ,makine bilgisayar donanımı ve programcılık ile tekstil alanlarında endüstri ve piyasanın ihtiyacı olan ara elemanlar yetiştirir. Proje okuma ve uygulama, teknolojik gelişmeleri takip etme hususunda beceri kazandırır. Sanayileşmekte olan ülkemizde, bu programlardan mezun olanların istihdam alanı oldukça geniştir İktisadi ve İdari Programlar Bölümü gümrük mevzuatı, dış ticaret ve kaçakçılığın men ve takibi, muhasebe işletmecilik ve mali konularda özel ve kamu kuruluşlarının ihtiyacı olan ara elemanlar yetiştirir. Yüksekokulumuz da 14 adet sınıf ile makine, elektrik ve inşaat programlarına ait 3 adet atölye 2 adet bilgisayar laboratuarı mevcuttur.

Köşe Yazıları

Kilis Hakkında

Kilis Genel Bilgiler
İl Plaka Kodu: 79
İl Nüfusu: 114724
Merkez Nüfusu: 70670
Yüzölçümü: 1642 km2
İlçeleri: Elbeyli, Musabeyli, Polateli
Beldesi: Yavuzlu (Merkez)
Kurtuluşu: 07.12.1921
Telefon Alan Kodu: 348

Atatürk diyor ki:

"İlk defa ayak bastığım bu Türk şehrindeki uyanıklığa cidden hayran kaldım. Ve bir daha iman ettim ki bu millet asla ölmeyecektir. Var olun Aziz Kilisliler!"
Mustafa Kemal ATATÜRK